Spravodajstvo

Unipo Warriors siahali na body v univerzitnej lige

Nevydarená tretia tretina stála Unipo Warriors víťazstvo (Foto: unipowarriors.sk)

Náskok si nezvládli udržať. Hokejisti Unipo Warriors boli blízko k víťazstvu v univerzitnej súťaži EUHL. Na ich zlyhanie nespokojne reagoval kouč.

Prešovčania nedokázali vo svojom úvodnom vystúpení v novom roku zaknihovať výhru a stále sa s piatimi bodmi držia na predposlednej priečke tabuľky. Doma boli proti Academics Pilsen jasným outsiderom, no napokon to z ich strany nebola žiadna mizéria. Súpera takmer dokázali prekvapiť.

Prvá tretina sa hrala vo vysokom tempe, o čom svedčí pomer striel – 10 : 11. Úspešnejším bol práve celok z východu Slovenska, ktorý sa už v 10. minúte ujal vedenia po presnom zásahu Samuela Hrivňáka. Dlho sa nič poriadne neudialo. V ďalšej dvadsaťminútovke brankári puk za svoj chrbát nepustili. O všetkom sa rozhodlo v záverečnom dejstve. Hneď v jeho úvode vyrovnal Jakub Fashingbauer, následne ho napodobnil Vilém Franěk i David Fiala. Dominik Paľa síce dokázal znížiť na 2 : 3, no viac sa v dueli nič dôležité neudialo. České mužstvo sa tak dostalo na čelo súťaže, no ostatné zoskupenia majú viacero duelov k dobru.

Prešovský tím má za sebou prvý zápas v novom roku (Foto: unipowarriors.sk)

„Dnešný zápas bol veľmi ťažký. Určite nielen pre hráčov, ale aj pre nás, keďže sa konal takmer po dvojmesačnej pauze. Tlačí sa mi na jazyk sklamanie a menšia nechuť z toho, že v závere sme opäť prehrali. Dá sa povedať, že po našich chybách, takže sa mi to naozaj ťažko hodnotí,“ skonštatoval po súboji tréner Unipo Warriors Peter Zachar.

Naše družstvo napriek porážke pochválil kapitán Academics Pilsen, Jakub Faschingbauer. „Bolo to ťažké. Teraz, keď už máme stretnutie za sebou, som spokojný. Myslím si, že na nováčika je prešovský tím veľmi dobrý, no potrebuje nabrať trošku skúseností,“ opísal svoje pocity.

Unipo Warriors – Academics Pilsen 2 : 3 (1 : 0, 0 : 0, 1 : 3)

Góly a asistencie: 10. Hrivňák (Mistrík), 58. Paľa (Miháľ) – 43. Faschingbauer (Polívka, Pokorný), 52. Franěk (Pondělík, Baxa), 55. Fiala (Muchka)

Zdroj: tlačová správa Unipo Warriors