Lifestyle Rozhovory

UNIPO odpovedá: Dávate si novoročné predsavzatia?

Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)
Anketu "Unipo odpovedá" budú mať pod palcom Henika a Lenka (Foto: Klaudia Sopková)

Začiatok nového roka je už za nami a jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj novoročné predsavzatia. V aktuálnej ankete sme sa pýtali, aké plány a predsavzatia na nasledujúci rok majú študenti Prešovskej univerzity. 

S novým rokom prichádzajú aj novoročné predsavzatia (Foto: Henrieta Hlinková)
S novým rokom prichádzajú aj novoročné predsavzatia (Foto: Henrieta Hlinková)

Daniel, Fakulta manažmentu

Študent Daniel v odbore turizmus, kúpeľníctvo a hotelierstvo si novoročné predsavzatia nedáva, lebo neverí v to, že človek po určitom dni v roku bude iný. „Všetko je to v hlave, a keď si chce niekto stanoviť cieľ, tak si ho môže dať v hociktorý iný deň v roku.“

Viktor, Filozofická fakulta

Náš kolega Viktor a študent mediálnych štúdií chce aj tento rok pokračovať v poézii. „Verím, že sa mi podarí napísať dostatočný počet básní na vydanie knihy.“ V lete ešte plánuje osláviť narodeniny a cestovať, možno si naživo užije zápas Manchestru United.

Viktor (Foto: Pavol Zmuda)
Viktor (Foto: Pavol Zmuda)

Klaudia, Filozofická fakulta

Prváčka Klaudia, ktorá študuje mediálne štúdiá, si predsavzatia dávala, keď bola mladšia. „Čím som staršia, tým menej na to myslím. Asi to bude tým, že som ich akosi zabudla plniť. Teraz si prajem iba šťastie a zdravie a nech je každý rok aspoň taký dobrý, ako bol ten predtým,“ doplnila Klaudia.

Nikola, Fakulta zdravotníckych odborov

Prváčka na ošetrovateľstve v tom má jasno, k plánovaniu jej pomáha motivačný diár. Sama priznala, že niekedy to skončí úplne inak, takže tomu necháva aj voľný priebeh. „Ako prvé predsavzatie na tento rok som si dala, že už nebudem ľudom toľko odpúšťať, aby som nebola opäť sklamaná. No čo sa týka zážitkových plánov, chcem skočiť bungee jumping a opäť navštíviť Prahu, keďže to mesto mám veľmi rada.“ Okrem toho si chce dať aj tetovanie pripomínajúce dni a mesiace, ktoré pre ňu boli náročné a zároveň ju posilnili.

Nikola (Foto: Henrieta Hlinková)
Nikola (Foto: Henrieta Hlinková)

Čo sa týka plánovania, ja som na Vianoce dostala motivačný diár. Prehľadne si rozplánujem veci na nasledujúci rok a budem veriť, že sa mi všetko splní. Či už sú to úspešne zvládnuté skúšky, alebo zážitkové plány v podobe rôznych výletov.

Motivačný diár (Foto: Henrieta Hlinková)
Motivačný diár (Foto: Henrieta Hlinková)

A ako ste na tom vy s plánovaním a splnením svojich cieľov? Pochváľte sa nám v komentároch. 🙂

Henrieta Hlinková, Lenka Švihlová

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim v redakcii Unipo Press. O to viac sa tešia na vašu spätnú väzbu, ktorá ich motivuje k ďalšej práci. :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *