Rozhovory Spravodajstvo

Na slovíčko s doktorkou Kačmárovou

Vo Wave sa konala živá diskusia (Foto: Daniela Dujčáková)
Vo Wave sa konala živá diskusia (Foto: Daniela Dujčáková)

Občianske združenie SAŠAP (Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie) usporiadalo 17. apríla v  Centre nezávislej kultúry živú diskusiu s PhDr. Monikou Kačmárovou, PhD.

Vyučujúca z inštitútu psychológie diskutovala o jej kariérnom živote, voľbe odboru, o vyučovaní a príprave budúcich psychológov. „Ďakujem za pozvanie a veľmi si to vážim. Bolo od SAŠAP-u veľmi milé, že také niečo zorganizovali a pozvali ma. Veľmi si to vážim a som rada, že sme sa stretli na inom mieste ako je univerzita. Rada sa s vami porozprávam aj na menej formálnej pôde a myslím, že to bude príjemne strávený čas,“ povedala na úvod Monika Kačmárová. Diskusiu viedla študentka psychológie Júlia Kirdajová.

Monika Kačmárová a Júlia Kirdajová (Foto: Daniela Dujčáková)
Monika Kačmárová a Júlia Kirdajová (Foto: Daniela Dujčáková)

Hlavnou náplňou SAŠAP-u je organizovať rôzne podujatia. „Nie sú výlučne určené len pre študentov psychológie, ale taktiež pre verejnosť. Je možné tak nazrieť do praxe, a vytvoriť si tak  predstavu o práci psychológa,“ objasnila členka tejto organizácie Lenka Kratochvílová.

Otázky, ktoré boli súčasťou diskusie súviseli najmä s prácou psychológa. Zároveň sa však prítomní mohli dozvedieť množstvo informácií a spoznať tak bližšie ich vyučujúcu z inštitútu psychológie. Podujatie prebiehalo v príjemnej atmosfére, o ktorú sa postarali prítomní hostia i samotná Monika Kačmárová. „Lákalo ma stať sa logopedičkou. Nakoniec som skončila na inom odbore, ktorý je taktiež o práci s ľuďmi. Mojou srdcovkou bolo pracovať s deťmi. Logopédia bola dostupná len na vzdialenej univerzite, kde sa mi nechcelo cestovať, rozhodla som sa preto ísť študovať psychológiu. Najviac skúsenosti mám najmä s detskou psychológiou,“ zdôverila sa na úvod diskusie doktorka Kačmárová.

Všetci zúčastnení boli s priebehom diskusie spokojní. „Hodnotím to veľmi pozitívne, mám veľmi rád workshopy, ktoré organizuje SAŠAP,“ zhodnotil študent psychológie Dominik. Aj samotná Júlia, ktorá diskusie viedla, ohodnotila podujatie veľmi pozitívne. Podotkla, že sa cítila príjemne a verí, že to rovnako vnímali aj ostatní.

Prítomní sa postarali o príjemnú atmosféru (Foto: Daniela Dujčáková)
Prítomní hostia sa postarali o príjemnú atmosféru (Foto: Daniela Dujčáková)

Henrieta Hlinková

Nový Redaktor

Tento profil slúži redaktorom začínajúcim v redakcii Unipo Press. O to viac sa tešia na vašu spätnú väzbu, ktorá ich motivuje k ďalšej práci. :)

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *