Kultúra

Slovensko je nádherná krajina, dôkazom je video mladého páru

travel-1749508_1280

Jan Werich kedysi povedal: „Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, cestuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.“ Samého seba spoznáva snáď každý mladý človek, ktorý sa nebojí vycestovať a spoznávať nové jazyky, kultúry a zvyky.

Cestovať do zahraničia je v dnešnej dobe úplne jednoduché. Existujú dokonca také spôsoby, ktoré sú ako stvorené pre študentov — sú finančne nenáročné. S obľubou ich využívajú mladí ľudia, ktorých motivácia na cestovanie sa zvyčajne líši od človeka k človeku.

O tom, že ešte predtým, než sa vydáme za hranice domova, sa nám oplatí popozerať sa aj po okolí, vás presvedčí mladý pár v nasledujúcom videu. Patrik Paulínyi a jeho priateľka Andrea Zahurancová takmer rok zbierali zábery, na ktoré sa podľa vlastných slov veľmi tešili. Ako uvádza Patrik na svojej facebookovej stránke, „vďaka tomuto natáčaniu som videl mnohé miesta na Slovensku, ktoré som doposiaľ nepoznal.“

Na záberoch môžete vidieť mestá ako Bratislava, Košice, Nitra, Spišský hrad a Spišská Nová Ves, Levoča, Telgárt, Svätý Kríž, Liptovský Mikuláš, Bojnice, Zvolen, Piešťany, Kremnica, Banská Štiavnica, Prešov, Trnava, Žilina, ale i Vysoké Tatry a mnoho iných. Pár sa takto doslova prebehol krížom cez celé Slovensko. Dosť bolo ale rečí, pozrite si ich video Follow me to: Slovakia.


Spoznali ste vo videu aj svoje rodné mesto? Ktoré zo záberov vás motivovali, aby ste ich sami navštívili? Dajte nám vedieť v komentároch. 🙂

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *