Komentáre

René študenta ubytovanie a skúsenosti

Papierové žiadosti tento rok vymieňame za prihlasovanie cez internet. Ak sme zachránili desiatky stromov, uchráňme si aj zdravé nervy (Foto: pexels.com)
Papierové žiadosti tento rok vymieňame za prihlasovanie cez internet. Ak sme zachránili desiatky stromov, uchráňme si aj zdravé nervy (Foto: pexels.com)

Všetkých cezpoľných študentov si dovoľujeme upozorniť, že nastal čas podania žiadosti o ubytovanie na prešovských internátoch na nasledujúci akademický rok. Oproti minulým semestrom nastala zmena: žiadosti sa podávajú elektronicky prostredníctvom systému MAIS v sekcii ubytovanie. Dodatočné dokumenty doručíte na ubytovacie oddelenie, no väčšina údajov je automaticky generovaná. Všetko by teda malo ísť ľahšie a život na internáte by mal byť pohodlnejší.

Ako sa tieto aktualizované žiadosti tento semester vypĺňajú sa dozviete z manuálu, ktorý nájdete na úvodnej stránke systému MAIS. Návod je podrobný a obsahuje aj screenshoty pre lepšie porozumenie. V prípade otázok je vám však k dispozícii technická podpora.

Na ďalšie otázky je dobré kontaktovať  kompetentných na ubytovacom oddelení. Predsa len, referentky sú študentom k dispozícii na to, aby ich usmernili, no každý z nás máme asi rôzne skúsenosti.

Niektoré príhody a skúsenosti z ubytovacieho oddelenia sú naozaj bizarné, o tie sa môžete s nami podeliť v komentároch. Pre ostatných ešte jedna dôležitá informácia, a to, že žiadosti môžete podať v MAIS-e do 20. apríla. 

Zdroje GIF obrázkov: giphy.com

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *