Kultúra Spravodajstvo

Nalaďte sa na Vianoce! Prešovská skupina Atlantída nahrala prvý vianočný singel roka

atlantida-upravena

Najkrajšie sviatky roka sú takmer za dverami. Prešovská rocková kapela Atlantída nás na ne naladí svojou novou tematickou piesňou Milión vôní. Ide o prvú vianočnú pesničku roka 2017. Hrejivý singel si zatiaľ môžete vypočuť prostredníctvom lyric videa s autentickými vianočnými fotografiami.

Pieseň Milión vôni apeluje na známe stereotypy spájajúce sa s vianočnými sviatkami, ktoré však nikdy neomrzia. Autorom hudby je Peter Vyslocký, o text sa postaral Michal Frank. Pieseň sa tvorcovia rozhodli uverejniť ešte pred sviatkami, aby sa nestratila v záplave tradičných hitov.

Nápad na vytvorenie vianočného singla vraj prišiel náhodou. Skupina Atlantída nadväzuje na predošlú prácu s textárom. „Teraz sme chceli pozitívny, príjemný text so silným refrénom. Verím, že sa Milión vôní bude páčiť nielen rockovo naladeným fanúšikom,“  uviedol hudobník Peter Vyslocký.

Aj stereotypy môžu byť príjemné

V piesni sa spomínajú tradičné filmy, ktoré zvykneme pozerať s rodinou po Štedrej večeri. Hoci sa pravidelne opakujú už niekoľko rokov, sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. „Aj stereoptyp môže byť príjemný. My sme sa rozhodli spievať o tom vianočnom, kedy ľudia pozerajú osvedčené filmy ako Mrázik, Tri oriešky pre Popolušku, S tebou ma baví svet  alebo sa pripravujú na Štedrý večer a podobne,“ povedal Michal Frank o texte piesne. V texte sa objavuje aj odkaz na známy pár Johna Lennona a Yoko Ono.

Nalaďte sa s nami na Vianoce! Prajeme príjemné počúvanie. 🙂

Dominika Grošková

Legenda hovorí, že sa dokáže premeniť z Evil Queen na SnowWhite - záleží od množstva kofeínu v krvi. Miluje kvety, kávu, bylinkové čaje a všetky knihy na svete, no najviac sa jej zrýchli tep pri severských kriminálkach. Taktiež zbožňuje predstavu, že jedného dňa svoju milovanú Škandináviu aj navštívi. U ľudí nenávidí aroganciu a nedostatok sebareflexie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *