Kultúra Rozhovory

Literáreň #2

(Foto: Unipo Press)
(Foto: Unipo Press)

V marcovej časti Literárne je reč o populárnej literatúre. Moje pozvanie prijala ďalšia zaujímavá hostka, ktorej práve knihy tohto žánru zmenili život.

Magdaléna Dzinová, študentka tretieho ročníka bakalárskeho stupňa mediálnych štúdií, bola ochotná vám s nadšením porozprávať svoju cestu ku knihám. Je dôkazom toho, aké dôležité je nezanevrieť na knihy po prvých negatívnych skúsenostiach – a bonusový bod má za vzťah k literatúre, aj keď to nie je práve jej študijný odbor. Inšpirovať sa tak môžete aj vy.

„Čítala som len také nudnejšie knihy, ktoré mi dala teta v knižnici. Keď som mala desať rokov, dostala som Harryho Pottera od môjho bratranca, a tým sa spustila moja radosť z čítania.” 

Aj o tom, ako doteraz s Meg čakáme na naše listy z Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, je táto epizóda Literárne. Čo si myslíme o autorke tejto obľúbenej knižnej série či iných dielach populárnej literatúry sa dozviete vo videu.

Nezabúdajte ani na našu súťaž – detaily a podmienky nájdete v marcovej Literárni. 🙂

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *