Kultúra

CINEMAX bude v júli úspešne zaháňať všetku nudu

V lete sa máte na čo tešiť (Foto: screenrant.com)
V lete sa máte na čo tešiť (Foto: screenrant.com)

A je tu júl. Učenie a skúšky sa skončili a je čas užívať si leto. To sa dá okrem výletov alebo dovoleniek okoreniť aj dobrým filmom. Tých je našťastie v júli požehnane a počas celého mesiaca si môžete vyberať z kvalitnej multižánrovej filmovej ponuky.

Spider-Man: Návrat domov

Spider-Man je späť (Foto: reddit.com)
Spider-Man je späť (Foto: reddit.com)

Ako prvý vrazí v júli do slovenských kín každému dobre známy superhrdina Spider-Man. V podaní Toma Hollanda sa Peter Parker vracia domov k tete May a snaží sa udržiavať rovnováhu medzi svojimi školskými povinnosťami a povinnosťami superhrdinu. Popritom získava vedomosti a skúsenosti od Tonyho Starka alias Iron Mana. Život Petra Parkera napreduje celkom pohodlne, až kým sa na scéne nevynorí nová hrozba menom Vulture, ktorého treba za každú cenu zastaviť. Či sa to Spider-Manovi podarí, to sa uvidí 6. júla.

47 metrov

Ani v júli nesmie v kine chýbať horor. Lisu prednedávnom opustil jej dlhoročný priateľ a jej monotónny a osamelý životný štýl ju ubíja. Jej sestra Kate ju však presvedčí na dovolenku, aby sa obe odreagovali. Na zvýšenie adrenalínu v krvi sa rozhodnú pre ponorenie do oceánu v klietke, z ktorej pozorujú žraloky. Zoberú so sebou aj Benjamina a Louisa, chalanov, ktorých na dovolenke spoznali. No keď sa ponoria do hlbín oceánu, klietka sa odtrhne a padá na dno. Na tmavom dne a v obklopení krvilačných žralokov sa začína boj o prežitie. Snímka dorazí do kín 6. júla.

V utajení

Teroristická hrozba prinúti agentku CIA Alice Racine vycestovať do Londýna a postarať sa o jej zažehnanie. Vyšetrovanie ju dovedie k jednému z teroristov, no jeho dolapením sa všetko ešte len začína. Teroristi plánujú napadnúť mesto biologickou zbraňou a jej účinky by mali omnoho väčšie následky, než aké CIA očakávala. Alice sa musí stoj čo stoj postarať o to, aby hrozbe zabránila. V kinách 6. júla.

Oklamaný

Oscarová režisérka prináša do slovenských kín napínavú drámu. Snímka Oklamaný sa odohráva v časoch americkej občianskej vojny na dievčenskej internátnej škole. Široko-ďaleko sa nenachádza žiadny muž a to všetkým na škole vyhovuje. Ich izoláciu od okolitého sveta naruší príchod zraneného vojaka. Ženy ho síce ošetria, no plánujú ho vydať do rúk nepriateľa, aby opäť nastolili na škole starú harmóniu. Vojak sa však nehodlá vzdať a snaží sa získať priazeň študentiek aj riaditeľky. Či sa mu podarí prežiť, sa ukáže 13. júla.

Vojna o planétu opíc

Boj o planétu opíc pokračuje (Foto: superherohype.com)
Boj o planétu opíc pokračuje (Foto: superherohype.com)

Nová snímka sa odohráva dva roky po udalostiach predchádzajúceho dielu Úsvit planéty opíc. Vysoko inteligentný šimpanz Caesar stojí na čele rýchlo sa rozširujúceho spoločenstva opíc. Postup ľudí vo vojne s opicami prinúti Caesara a ostatných stiahnuť sa do lesov. Z Caesara sa stáva generál a je jeho povinnosťou postarať sa o to, aby boj s ľuďmi všetci prežili. Snímka dorazí do kín 13. júla.

Ako sa stať zlatokopom

Maximo sa rozhodol uľahčiť si svoj život tým, že si nájde bohatú ženu. To, čo chcel, sa mu aj podarilo, no po čase ho jeho manželka pustí k vode kvôli novému a mladšiemu objavu. Maximo je na mizine a neostáva mu nič iné, len sa vrátiť ku svojej sestre a jej deťom. Stará sa sám o seba a drie, aby sa mal aspoň ako-tak dobre. No v spoločnosti synovca sa mu otvára cesta k jeho spolužiakom a cez nich aj k ich babičkám, ktoré majú plné vrecká. Či sa Maximovi podarí opäť nadobudnúť prepych, sa ukáže 13. júla.

Srdcu nerozkážeš

Nová romantická komédia zobrazuje skutočnú udalosť, ktorá sa prihodila stand-up komikovi Kumailovi. Ten sa na jednom zo svojich vystúpení zoznámil s Emily, s ktorou si hneď padli do oka a ich vzťah sa začal rýchlo a pozitívne rozvíjať. Ich romantickú idylku však naruší choroba, ktorá uvrhne Emily do umelého spánku. Po tejto udalosti sa Kumail zoznámil s rodičmi Emily. Aj napriek ich nedôvere sa Kumail snaží prelomiť ľady. V kinách 13. júla.

„Bocian“ Riško

V deň narodenia vrabca Riška si hniezdo jeho rodičov vyhliadla lasička, a tak z neho urobila sirotu ešte pred jeho narodením. Riško sa náhle ocitol medzi bocianmi a Aurora so svojím manželom ho prijíma za svojho syna. Riško s nimi prežíva krásnu jar a leto. Bociany sa však na jeseň musia presťahovať z Európy do teplej Afriky, a preto sa vynára otázka, čo robiť s Riškom. Bociany v Európe v zime neprežijú a Riško by zase nezvládol cestu do Afriky. Riško sa na túto strastiplnú cestu napriek tomu odhodlá. Ako dopadne, to sa ukáže v slovenských kinách 20. júla.

Dunkirk

Nolan sa opäť vracia na plátna (Foto: slashfilm.com)
Nolan sa opäť vracia na plátna (Foto: slashfilm.com)

Po troch rokoch posiela Christopher Nolan do kín svoj nový výtvor. Film Dunkirk je jeho prvým historickým počinom a Nolan si v ňom vzal do hľadáčika operáciu Dynamo počas druhej svetovej vojny. Jej cieľom bolo evakuovať vyše 330 000 britských, francúzskych a belgických vojakov z pláže francúzskeho mesta Dunkerque. Tí boli na pláži pevne zovretí nemeckou armádou zo všetkých strán. Snímka dorazí do slovenských kín 20. júla.

Valerian a mesto tisícich planét

Luc Besson v júli zavedie divákov do 28. storočia, v ktorom sa ľudstvo rozšírilo do hlbokého vesmíru. Valerian a Laureline sú zvláštni agenti, ktorých prácou je starať sa o poriadok v ľudských vesmírnych teritóriách. Šéf ich vyšle na intergalaktickú stanicu Alpha, rýchlo sa rozvíjajúcu vesmírnu metropolu, na ktorej však okrem veľkého talentu a úspechu sídlia aj negatívne názory na ľudskú rasu. Nová sci-fi snímka sa v kinách objaví 20. júla.

Baby driver

Júlový program CINEMAX-u uzavrie akčná komédia. Baby je mladý chalan fičiaci na hudbe ako na drogách. Živí sa ako šofér bankových lupičov. Zvrat v jeho živote nastáva, keď sa zaľúbi do čašníčky Debory. Chce tak začať nový čistý a bezúhonný život, no jeho šéfovi sa to vôbec nepáči. Nemieni prísť o svojho najlepšieho vodiča. V kinách 27. júla.

V júli sa môžete tešiť aj na hodnotnú zbierku ARTMAX filmov.

Zabijaci z malomesta

ARTMAX snímky odštartuje dánska tvorba. Ib a Edward sú malomestskí podnikatelia, ktorých unavuje život s ich manželkami a rozmýšľajú hlavne nad tým, ako svoje ťažko zarobené peniaze minúť na čierno. V opilosti sa rozhodnú najať si na svoje manželky nájomného vraha. Veľmi rýchlo však pochopia, že svoje ženy podcenili. Krimi komédia sa v slovenských kinách objaví 4. júla.

Kráľ Belgičanov

Belgický kráľ je práve na návšteve v Turecku, keď sa mu dostane do uší informácia, že jeho domovská krajina sa rozpadla. Snaží sa čo najskôr dostať domov a zachrániť krajinu, avšak slnečná búrka odstaví všetky lety. S pomocou britského filmového režiséra a bulharských folklórnych tanečníc sa mu podarí dostať sa z Turecka. Pred kráľom stojí dlhá cesta cez Balkán, ktorá mu ukáže skutočný svet a jeho pravé ja. V kinách 18. júla.

Personal Shopper

Nezabudnite v lete na ARTMAX filmy (Foto: impawards.com)
Nezabudnite v lete na ARTMAX filmy (Foto: impawards.com)

Mladá Američanka Maureen sa rozhodla vycestovať do Paríža. Tam si našla prácu ako osobná nákupkyňa oblečenia pre významnú a obletovanú celebritu. V čase svojho osobného voľna sa nachádza v opustenom dome, kam sa nasťahovala po smrti svojho brata. Čím dlhšie sa v dome nachádza, tým viac si je istá tým, že sa s ňou snaží komunikovať jej brat a že je zároveň schopná mu odpovedať. Mysteriózna snímka dorazí do kín 25. júla.

Program na júl je naozaj pestrý a rozhodne si máte z čoho vybrať. Na ktorý film sa najviac tešíte? Podeľte sa o svoje dojmy s redakciou Unipo Press. 😉 Odpovedzte na našej facebookovej stránke a môžete vyhrať lístky do kina.

Marcel Kušnír

Verný filmový fanúšik. Tento fenomén sa ma drží už nespočetne veľa rokov a preto aj väčšinu svojich článkov venujem filmovej téme. Okrem filmov som veľkým milovníkom hudby a literatúry. V obľube mám hlavne thrillery (čo platí aj pre knihy aj pre filmy). Preferujem rockovú a metalovú hudbu, no taktiež si veľmi rád vypočujem filmové soundtracky. Voľné chvíle si rád spríjemním dobrým filmom alebo knihou.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *