Spravodajstvo

Chyba v knižničnom systéme

Aj v nádherných knižniciach môže dôjsť k chybám (Foto: pixabay.com)
Aj v nádherných knižniciach môže dôjsť k chybám (Foto: pixabay.com)

Vážený(á) čitateľ(ka)! O niekoľko dní uplynie doba výpožičky na nasledujúce dokumenty, ktoré máte vypožičané z nášho fondu…“ E-mail s takýmto znením prišiel včera viacerým študentom. A to aj v prípade, keď ich doba výpožičky nemala uplynúť ani počas najbližších týždňov.

Študenti si na sociálnych sieťach vymieňali skúsenosti:

Ja som sa čudovala, ale predĺžila som [dobu výpožičky],“ komentuje na facebooku Prešovskej univerzity študentka Katka.

Nie všetci však mali také šťastie, mnohí sa vyjadrili, že im systém predlžiť čas nedovolil, medzi nimi aj Beáta:

Mne spravilo to isté, tiež to nejde predĺžiť.

Celú situáciu ale promptne objasnil svojou reakciou riaditeľ UK PU Ing. Peter Halko v hromadnom maili:

Vážené čitateľky, vážení čitatelia UK PU,
dňa 13. 4. 2017 pri aktualizácii knižničného systému došlo k samovoľnému skráteniu výpožičnej doby pri niektorých vypožičaných dokumentoch, a to do 14. 4. 2017. Následne bolo dotknutým čitateľom automaticky zaslané UPOZORNENIE o uplynutí doby výpožičky.
Ak sa Vám výpožičná doba dokumentu ešte neskončila, prosíme Vás, aby ste toto UPOZORNENIE nebrali do úvahy. Na odstránení chyby pracujeme a v najbližšej dobe Vaše výpožičky budú vrátené do pôvodného stavu.
Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie.“

Podľa slov riaditeľa Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity sa teda dotknutí študenti nemusia báť sankcií, pokiaľ skutočná doba výpožičky ešte neuplynula. V rámci uistenia sa, sa však prihláste do svojho konta a skontrolujte si stav svojho čitateľského účtu na stránke knižnice.

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *