Lifestyle

„Bohovsky šik“

Vzory, farby, potlače (Foto: Romana Valenčáková)
Vzory, farby, potlače (Foto: Romana Valenčáková)

Móda je ako bumerang. Hoci ju mnohí zahadzujú, ona sa stále vráti. Ani tohtoročná letná sezóna nie je výnimkou. Do šatníkov skutočných fashion milovníčok sa dostávajú kúsky z rokov minulých a bohémske „sedemdesiate“ tak opäť ožívajú.

Bohémka – nespútaná žena, žijúca prítomnosťou a pritom milujúca minulosť. Umelecky naladená duša, odhodlaná vychutnávať slobodu, a to aj v obliekaní. Sedemdesiate roky sú totiž v móde známe výraznými kombináciami geometrických vzorov s farbami a kvetovými aplikáciami. Ak pridáte ešte niečo kožené (napríklad koženú strapcovú vestu), máte outfit ako stvorený na festivalový žúr.

Pohodlné, vzdušné, šik (Foto: Romana Valenčáková)
Pohodlné, vzdušné, šik (Foto: Romana Valenčáková)

Heslom tzv. „boho štýlu“ je najmä prirodzenosť. Zabudnite preto na vyumelkované látky, strihy či doplnky. Siahnite radšej po voľných veciach z prírodných materiálov, ktoré sa pohodlne nosia, zároveň však pôsobia veľmi žensky. V kurze sú najmä tuniky, blejzre, pončá či strapce. Chýbať nesmú ani výrazné šperky. Masívny náhrdelník, visiace farebné náušnice a drevené náramky dodajú celému looku dojem nadnesenosti. Doplnky na hlavu v podobe klobúkov, čeleniek a turbanov sú tiež viac než vítané.

Pokiaľ ide o vzory, tých sa v boho štýle báť rozhodne nemusíte. Mixovanie farieb, výšiviek a potlačí bude v spojení s kvalitnými materiálmi pôsobiť luxusne.

Cez široké hodvábne nohavice a kašmírové blúzky pocítite príjemné osvieženie letným vánkom, a bohémsky život sa vám tak dostane až na kožu. Je to štýl, ktorý si jednoducho zamilujete.

TIP: K výrazným vzorom kombinujte aspoň jednu neutrálnu farbu. Biela, béžová či hnedá váš finálny outfit zjednotia.

SÚŤAŽ!!!

Máme tu pre vás prvú letnú súťaž. Stačí, keď správne odpoviete na jednoduchú otázku: Ktoré obdobie najviac vystihuje boho štýl?, a ste automaticky zaradení do žrebovania o krásny náramok v štýle boho. Svoje odpovede píšte do komentárov pod týmto článkom na Facebooku. Žrebovanie prebehne 6. júla. Veľa šťastia. 🙂

(Foto: Romana Valenčáková)
(Foto: Romana Valenčáková)

 

Romana Valenčáková

Milujem módu a všetko okolo nej. V časopise Unipopress preto pôsobím v rubrike Uniposkriňa a prispievam predovšetkým do sekcie lifestylu.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *