Lifestyle

3 YouTube make-up vlogerky, ktoré stoja za pozretie

The Power of Makeup, alebo ženské zbrane vytasené (Foto: youtube.com/nikkietutorials)
The Power of Makeup, alebo ženské zbrane vytasené (Foto: youtube.com/nikkietutorials)

Každá poznáme tie rána, nie je to práve náš deň a zásah maskarou do oka je najhorší možný prípad. Väčšinou sa nezmôžeme na nič viac ako pleťový krém a sme šťastné, že vyzeráme aspoň trocha ako homo sapiens. Nasledujúce tri dámy sa však živia tým, aby nás inšpirovali. 

Áno. Som „sucker for YouTube” a svoj voľný čas rada zabíjam sledovaním nezmyselných videí (pár tipov nájdete aj v tomto článku) či rozširovaním svojho wishlistu spoločenských hier vďaka TableTopu Wila Wheatona (o tom ale inokedy). Skvelý zabijak času sú make-up vlogerky, ktoré vo svojich videách prezentujú rôzne značky kozmetiky, svoje obľúbené produkty, ponúkajú návody na líčenie či recenzujú pleťovú a dekoratívnu kozmetiku. Pre dnešok vyberám svoje tri zahraničné favoritky.

Z trojice dnešných kráľovien make-upu sa ako s prvou zoznámite so sympatickou dámou, ktorú sledujem z týchto troch najdlhšie. Kanál NikkieTutorials sa vyznačuje skvelou vlogerkou, ktorej videá sú pútavé a rôznorodé. Síce má v názve Tutorials, Nikkie sa však nevenuje iba make-upovým návodom. Nájdete tu reviews a swatches kozmetiky, ktorú dostanete aj na Slovensku (v drogériách aj e-shopoch), zábavné sú však aj také videá, kde sa líči netradičnými spôsobmi (napríklad použitím iba detskej kozmetiky). Naposledy som však od nej videla skvelý návod, ktorý ma veľmi potešil a musím ho čím skôr vyskúšať – Nikkie urobila tutorial na vizáž Wonder Woman, ktorá práve beží v kinách:

Druhou je čarovná Tati, ktorá je na prvý pohľad vyslovene krásna. A nie takým tým typickým bola som kráľovnou plesu na strednej” lookom. Skrátka z nej vyžaruje niečo, o čom viete, že by ste chceli mať aj vy. Mne osobne Tati veľmi sadla aj vďaka svojmu vystupovaniu; jej hodnotenia sú pragmatické a k veci. Aj keď sa u nej často stretnete s recenzovaním high-end produktov (ktoré si my, chudobní študenti, asi nebudeme môcť nikdy dovoliť), ponúka skvelé tipy aj na drogériovú kozmetiku. Povedzme si úprimne (tak to robí aj Tati), cena nie vždy odráža kvalitu produktu a práve to sa mi na jej kanáli páči. Ak je produkt Chanel v porovnaní s Rimmel v pomere cena : kvalita skrátka zlý, nebojí sa povedať to otvorene. Jedným videom mi ale zlomila srdce; našla totiž najlepšiu riasenku sveta. A hádajte, čo — na Slovensku nedostupná:

Posledná dáma je v mojom zozname na odber najkratšie. KathleenLights ma však zaujala svojou recenziou na kozmetiku, ktorú zoženiete aj v slovenských obchodoch, a moje názory sa s jej prezentáciou viac-menej zhodujú. Navyše, pomocou jej videí som získala ďalšie tipy na cenovo dostupnú a stále kvalitnú kozmetiku. Funguje podobne ako väčšina takýchto make-up vlogeriek, má vytvorené pravidelné rubriky ako hauls za daný mesiac, kde prezentuje svoje najobľúbenejšie produkty v danom čase, robí recenzie a prvé dojmy, no aj mnoho iného. Kathleen tak dokáže zaujať aj vás:

Žien (ale aj mužov), ktorí sa venujú make-upu na YouTube je veľa, dokonca nájdete kvalitné videá so zaujímavým a užitočným obsahom aj na kontách niektorých Slovákov. Na to sa však pozrieme nabudúce. Dajte nám medzitým vedieť, ktoré make-up vlogerky sú vaše obľúbené. 🙂

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *