Šport

11. ročník Futbalovej miniligy je za nami

Nepopísateľná radosť víťazného mužstva (Foto: Dominik Jakubkovič)
Nepopísateľná radosť víťazného mužstva (Foto: Dominik Jakubkovič)

V posledný aprílový utorok sa na multifunkčnom ihrisku Prešovskej univerzity konal finálový deň 11. ročníka Futbalovej miniligy PU. V ideálnom počasí si v súboji o 3. miesto zmerali sily celky Crvena Zvezda a Mašiny. Vo vyrovnanom zápase si napokon lepšie počínali Mašiny, ktoré svojho súpera porazili o 4 góly, pomerom 10 : 6.

V prestávke medzi súbojom o 3. miesto a finále sa predstavili v exhibičnom zápase dve najtradičnejšie družstvá, ktoré hrajú Futbalovú miniligu nepretržite od jej začiatku. Zápas skončil víťazstvom FC Filo nad tímom Tigri CZ.

Futbalová miniliga si za svoje roky našla už skalných divákov (Foto: Dominik Jakubkovič)
Futbalová miniliga si za svoje roky našla už skalných divákov (Foto: Dominik Jakubkovič)

Vyvrcholením dňa bol finálový zápas medzi najväčšími rivalmi v aktuálnom miniligovom zoskupení. Obhajcovia titulu a päťnásobní majstri Jaščurky porazili svojho súpera Partizan s výsledkom 10 : 7.

Celkovo najlepším strelcom ligy sa stal Stanislav Ilek z tímu Crvena Zvezda. Najlepším brankárom sa po hlasovaní kapitánov stal Erik Hutkay z Jaščuriek. Záverečného vyhodnotenia sa zúčastnil aj dekan Fakulty športu Pavel Ružbarský, garant Futbalovej miniligy Juraj Mihalčín a riaditeľ predaja v spoločnosti Atak, Ivan Bobák.

Do 11. ročníka Futbalovej miniligy sa prihlásilo 14 družstiev, v ktorých hralo dokopy 200 hráčov. Organizátori vyslovili prianie, že toto podujatie s bohatou históriou na Prešovskej univerzite bude pokračovať svojím 12. ročníkom už v októbri 2018.

Článok vznikol v spolupráci s Futbalovou miniligou PU. Autorom textu je Dominik Jakubkovič.

Viktória Koósová

Študentka slovenčiny, angličtiny, literatúry a mediálnych štúdií. Nádejná lingvistka, ktorá miluje dlhé cesty; nenechá si ujsť kultúrne podujatia, kde nepohrdne šálkou kvalitnej kávy či čaju. Je profesionálnou speváčkou v sprche; vo voľnom čase relatívne veľa číta a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach. Jej snom je naučiť sa čo najviac cudzích jazykov; ako správny fanúšik Harryho Pottera spoznať svojho Patronusa - a byť lepším človekom. Jej špecialitou je používanie množstva nezvyčajnej interpunkcie.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *